Unutulmaz Reklam Filmi İçin Ne Gerekli?

  • 10 Ekim 2022
  • Vovo Media
  • 5 min read

UNUTULMAZ REKLAM FİLMİ İÇİN NE GEREKLİ? 

Bir ürünün tanıtımını yapabilmek açısından reklam filmleri oldukça önemlidir. Akılda kalıcı bir reklam üretmek ürünün satış ve imajı açısından oldukça önemlidir. Bir ürünün iyi bir reklam filminin olması, iyi bir satış gelirinin sağlanması demektir. Bu reklam filmleri nasıl unutulmaz yapılır. 

Unutulmaz Reklam Filmi İçin Yapılması Gerekenler

Bir reklam filmi yapmak için ilk dikkat etmeniz gereken o reklam filminin nasıl akılda kalması gerektiğidir. İnsan hafızalarında ne kadar çok yer edinirseniz, o kadar çok satış yapabilirsiniz. Reklam filminizi izleyen kişilerin asla reklam filminizi unutmaması gereklidir. Akıllarda kalıcı reklam olma özelliği ürün satışını bir hayli arttırmaktadır.

Unutulmaz bir reklam filmi çekebileniz için ilk olarak reklam film çekim ekibinin profesyonel bir şekilde ilerlemesi gerekmektedir. Reklam film çekimi için gereksiz masraflardan uzak durmalısınız. Ve gerekli olan masraflarında en iyisini yapmak için harcama yapmaktan kaçınmamalısınız. Profesyonel olarak çalışmak ve  malzemelerin kalitesi reklamınızı unutulmaz kılmanın önemli parçalarını oluşturmaktadır. 

Unutulmaz bir reklam filmi için aranan diğer bir şart ise işinde iyi olan ve sevilen bir oyuncuya yer vermektir. Herkes tarafından tanınan ve şöhreti büyük olan sanatçılar seçerseniz genele ulaşmanız sizin açınızdan daha da kolaylaşır. Ancak tanınmayan birini kullanmanız reklamını yaptığınız ürünün unutulmaz olma kriterini değiştirmektedir. Bu sebeple en unutulmaz reklamlarda genellikle sevilen ve işinde iyi olan oyuncu ve sanatçılar yer almaktadır.

En İyi Reklam Filmleri

Eğer unutulmaz bir reklam filmi çekimi gerçekleştirmek istiyorsanız, akılda en çok kalan ve unutulmayan reklam filmlerini incelemeniz çalışmanız için önemli olmaktadır. Unutulmayan reklam filmlerini de inceledikten daha sonrasında bir şeylerde anladıktan sonra profesyonel bir ekip ve işletme seçmeniz gerekecektir. Bu tür işletmeler maddi konuda cömert davranmaktadırlar.

Türkiye de ün yapmış bulunan birçok yapım şirketi bulunmaktadır. Bir yapım şirketi tercih etmeden önce bu yapım şirketin daha önce yapmış olduğu çalışmaları gözden geçirmelisiniz. Unutulmayan reklam filmleri genellikle iyi oyuncular, kaliteli müzik, kaliteli kurgu ve aynı zamanda iyi bir senaryo içermektedir. 

Unutulmaz Televizyon Reklam Filmleri Nasıl Çekilir?

Bu reklam filmi tüketici ile süratli ve belirli periyotlarla iletişime geçilmesidir. Profesyonel olmayan reklam filmleri markalaşma sürecinizi olumsuz yönde etkilemektedir. Bir kitlenin dikkatini ve unutulmaz bir reklam yapmak bazen komik diyaloglarla, bazen çarpıcı olan çekim yöntemleriyle bazen de reklam filminizi sunan ünlü biri ile mümkün olabilmektedir. 

Televizyonda unutulmaz reklam filmleri için gerekli olanlar;

  • Çekimlere başlanmadan önce iyi ve akılda kalıcı bir fikir bulmak ve bunun üzerinde senaryo kurmaktır. Senaryosu iyi olmayan reklam filmleri unutulmaya mahkumdur. 
  • Fikir ve senaryo sürecinde tüketiciye hangi teknik ile aktarmalısınız buna karar vermeniz gereklidir.
  • Unutulmayan televizyon reklam filmleriniz ne çok uzun ne de çok kısa olmamalıdır. Bu nedenle tüketiciye hızlı ve etkili bir biçimde mesajı iletmelisiniz.
  • Hedef kitlenizin zevk ve dikkat alanlarını filmde kullanmalısınız. 
  • Reklam film sunulurken gündemi takip etmelisiniz ve o ürünün sağlıklı bir ürün olduğuna vurgu yapmalısınız. 
  • Reklam filminiz için akılda kalıcı ve vurgulu bir slogan kullanmalısınız.
  • Reklam film çekimi esnasında renklere, ses ve en önemlisi ilk dikkati çekecek olan görüntü kalitesine dikkat etmelisiniz.

Unutulmaz Reklam Film Çekimi Fiyatları

Reklam filmi için bir fiyat standartlandırmak doğru değildir. Çünkü reklam filmi için kullanılacak mekan ve oyuncuya göre harcamış olduğunuz miktar değişkenlik göstermektedir. Reklam filminiz için iyi bir profesyonel ekipten yardım almalısınız. Ayrılması gereken bütçe yine markadan markaya göre de değişmektedir. Bütçe için bir sınırlama bulunmamaktadır. 50 bin TL den 500 bin TL ye kadar unutulmaz bir reklam filmi için bütçe ayrılabilmektedir. Kullandığınız kalite ne kadar artarsa bütçeniz o kadar artacak ve buna oranla ürününüzün bir o kadar da tanına bilirliği de artmaktadır. Hatalı programlar ve kalitesiz reklamlar marka kimliğinize ve tanıtmak istediğiniz ürününüze ve bütçenize zarar vermektedir. 

Reklam filminizi unutulmak yapmak için yine animasyonlar da kullanabilirsiniz. Uygun bütçesi olan markalar için bu  yöntem daha uygun olacaktır. Markanız için ideal bir karakter yaratabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir