Şarkı Çıkartmak İsteyenlere Özel Tavsiyeler

  • 10 Ekim 2022
  • Vovo Media
  • 5 min read

Şarkı Çıkartmak İsteyenlere Özel Tavsiyeler

Şarkı çıkartmak uzun ve meşakkatli bir yoldur. Geçmişte kişilerin önce bulunması, sonra iyi bir aranjör ile çalışması, mix ve mastering işlemlerinden sonra kişilerin bir albümü olmaktaydı. Ancak günümüzde sesine güvenen herkes, şarkı sahibi olabilir ve eserleri sayesinde kısa sürede üne kavuşabilir. Sesiniz güzel mi? Yeteneğinize inanıyor musunuz? Sizlerde artık albüm veya single çıkarabilirsiniz. Elinizde mutlaka bir şarkı sözü olması gerekir. Eğer kendinize ait bir şarkı sözünüz yok ise şarkı sözü yazan kişilerle anlaşıp şarkı sözü alabilir veya muvafakatname alabilirsiniz. Şarkınız için mutlaka Kültür Bakanlığı tarafından özel bir bandrol almanız gerekir, bu şarkı çıkarma işlemi sırasında son derece önemlidir. Sözlerin size ait olması, kısa süre içerisinde daha hızlı yol almanıza yardımcı olacaktır. Ya da bununla beraber, özel bir izin alarak başka şarkı sözleri ile özel bir yapım firmasına başvuruda bulunabilirsiniz. Firmamız sizler için şarkı çıkartmak adına özel bir destek sağlar. 

Aranje Neden Önemlidir?

İyi bir aranje, kaliteli bir şarkı demektir. Bir şarkıyı dinleten en büyük unsurlar arasında aranje yer alır. Günümüzde aranjörler sizlerin fikirlerini de önemseyerek çalışır. Eskiden şarkılar üzerinde, sanatçıların büyük bir söz hakkı yoktu. Ancak günümüzde çalıştığınız aranjörler ile ortak karar vererek, şarkılarınıza dilediğiniz dokunuşları yaptırabilirsiniz. Özellikle fikirlerinizi çalışmak istediğiniz profesyonel bir aranjör ile paylaşmanız çok önemlidir. Birçok kişiden tek başınıza belirli unsurları yapmak için fikir alacaksanız, bu yanlış bir adım olabilir. Şarkınızı profesyonel bir aranjöre teslim etmemeniz halinde fikirleriniz çalınabilir. Kendi başınıza bir şarkı çıkartmak istiyorsanız, firmamıza başvuruda bulunarak uzman ekibimizden destek alabilirsiniz. İyi bir aranje şarkıları uçurabilir, bir anda popüler bir hale getirebilir. Ancak kötü aranje edilmiş bir şarkı, felaket bir hale gelebilir ve beklediğiniz geri dönüşü alamayabilirsiniz.

Aranjör İle Çalışmanın Faydaları Nelerdir?

Aranjör fiyatları, çalıştığınız aranjör ve sürecin duruma göre değişiklik gösterir. Ancak firmamız ile çalışarak, sizde en kaliteli aranjör desteğini alabilirsiniz. Aranjörün yetenekleri ve yaptığı şarkılara göre de fiyatlar değişebilir. İşini iyi yapan bir aranjör ile çalışmak her zaman size fayda sağlayacaktır. Aranjörler her zaman sanatı seven ve sanatçıya destek veren kişilerdir. Bir şarkının aranjesini, sadece profeyonel bir aranjör yapabilir. Özellikle kişilerin kendi başına bu işi halletmesi son derece zordur. Aranjörler, iyi bir şarkıya sahip olmanız için elinden geleni yapacaktır. Aranjörünüze açık ve net olun. Düşüncelerinizi bildirin, isteklerinizi net bir şekilde ifade edin. Özellikle bütün konularda net olun ve açık açık düşündüğünüz her şeyi sorun. Şarkınızın mix ve mastering işlemlerinin yapılıp, yapılmayacağına da emin olunuz. Gerekirse aranjörünüze bu işlemlerle ilgili detaylı sorular sorabilirsiniz. Şarkı çıkartmak her ne kadar zor olsa da, severek gerçekleştireceğiniz bir işlem olacaktır. Aranjörler genelde mix ve mastering işini başka birinin yapmasını arzu eder. Özellikle farklı birinin kulağını kullanarak, seslerin daha net nasıl duyulduğunu görmek isterler. Bundan kaynaklı olarak mutlaka uzman bir firma ile çalışarak daha net ve şeffaf bir eser çıkarma sonucu yaşayabilirsiniz. Aranjörünüzden şarkıyı aldıktan sonra firmamızdan destek alarak, hangi platformda ne yapılabileceğini öğrenebilir. Daha net bilgiler ile kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Klip Çekiminin Önemi Nedir?

Şarkı çıkartmak tek başına yeterli değildir. İyi bir klip, şarkının PR kalitesini artıran unsurlar arasındadır. İster amatör, ister profesyonel olun doğru bir klip çalışması ile şarkınız kısa sürede daha yüksek bir noktaya gelecektir. Klip çekimi sosyal medyada, televizyonda ve birçok dijital mecrada büyük bir önem taşır. Sizlerde profesyonel bir firma ile çalışarak, şarkı çıkartmak, klip çekmek ve kısa sürede eserinizi bir bütün halde elinize almanın tadını çıkarabilirsiniz. Klip çekimleri müzisyen ve sanatçılar için son derece büyük bir önem taşır. Müzik görsel ile birleştiği zaman daha değerli bir hale gelir. Müzik ne kadar kaliteli olursa olsun, klibinde kaliteli olması son derece önemlidir. Görsel sanatla birleşen müzik, dinleyiciler tarafından daha çok rağbet görür. Kısa süre içerisinde müziğin yükselmesine yardımcı olur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir