Netd Müzik Yayınlamak

  • 10 Ekim 2022
  • Vovo Media
  • 5 min read

Netd Müzik Yayınlamak

Son yıllarda birçok kimse bilgisayar üzerinden müzik dinlemek için video paylaşım sitesi olan YouTube’ u tercih etmektedir. İş yerinde çalışırken, yolda giderken hatta ders çalışırken dahi YouTube bir şekilde açılarak arka planda dahi olsa açık bir şekilde müzik çalmaya devam etmektedir. Bu denli yaygın bir kullanım alanı olması birçok şirketi burada kanal açarak müzik yapmaya itmiştir. Netd ‘de bunlardan birisi olarak 2014 Ocak’ta müzik klibi yayınlamaya başlamıştır. Bu tarihten itibaren amatör veya profesyonel fark etmeksizin pek çok sanatçı Netd müzik yayınlamak ve dinleyicilerine buradan ulaşarak eserlerini dinletmek istemektedir.

Netd Müzik Nedir?

Netd müzik yaklaşık 7 yıldır YouTube üzerinden klipler yayınlayarak dinleyicilere ulaştıran resmi bir yayın platformudur. Netd müzik nedir sorusuna en kısa ve öz olarak bu şekilde cevap verilebilir. Bu kanalda Türkçe içerikli pek çok farklı müzik kliplerine yer verilmektedir. Doğan Müzik bünyesinde kurulduğu andan itibaren günümüzde yaklaşık 20 milyon civarı takipçisi ve dinleyicisi bulunmaktadır. Ayrıca dünya listelerinde en çok izlenen kanallar arasında kendisine yer bulmayı başarmıştır.

Netd şarkımı nasıl yayınlarım diye merak eden sanatçılar için aslında pek fazla prosedür bulunmamaktadır. Şirket ile anlaşmak yeterlidir kısacası. Anlaşmanın ardından yeni çıkan albüm veya eserler buradan yayınlanarak milyonlarca kişiye hızlı bir şekilde ulaştırılabilmektedir.

Netd Müzik Yayınlama Ücreti

Son dönemlerin en popüler müzik kanalı olan Netd, her geçen gün yeni sanatçılar ve video kliplerin katıldığı dev bir platform olmaya devam ediyor. Peki, netd ücretli mi? Aslında bu sorunun cevabı biraz farklılık gösteriyor. Tam olarak ücretli demek ya da ücretsiz demek pek doğru olmayacaktır. Netd müzik yayınlama ücreti anlaşılacağı üzere değişkenlik göstermektedir. Burada müzik yayınlamak isteyen sanatçılar doğrudan kendi eserlerini veya seslendirdikleri parçaları yayınlayamıyor. Eğer DMC Music sanatçılarındansa sorun olmadan çok daha kolay bir şekilde yayınlayabiliyor. DMC sanatçılarından birisi değilse kim olduğuna bakılmaksızın mutlaka aracı bir şirket olması gerekiyor. Aracı şirkete ulaştırılan klipler Netd de yayınlanmak için uygun bir güne alınıyor ve sanatçı ile arasında anlaşma imzalanabiliyor. Böylelikle dileyen herkes uygun bulunması halinde netd üzerinden müzik yayınlayabiliyor.

Netd Müzik İletişim Bilgileri

Netd müzik ile iletişim kurmak oldukça kolay. İster resmi web sitesi üzerinden ister aşağıda yer alan Netd müzik iletişim bilgileri üzerinden iletişime geçilebilmektedir.

Netd Müzik İletişim Adresi: Burhaniye Mahallesi Kısıklı Caddesi No:65/1 ÜSKÜDAR/İSTANBUL

                                      Eposta: bilgi@netd.com

Netd Müzikte Klip Yayınlatma?

Netd müzikte klip yayınlatma için öncelikle yayınlanacak olan eserin hazır olması gerekmektedir. Eser hazır değilse aracı müzik şirketleri ile anlaşarak gerekli olan tüm hazırlıklar özenle tamamlanabilmektedir. Tüm hazırlıkların tamamlanmasının ardından eğer DMC Music (Doğan Müzik Şirketi) sanatçısı iseniz eseriniz çok kolay bir şekilde yüklenerek yayınlanacaktır. Eğer DMC sanatçısı değilseniz doğrudan eserinizin burada yayınlanması mümkün değildir. Hiçbir şekilde bireysel başvurular alınmamaktadır. Bunun yerine anlaşmalı aracı şirketlere başvurmak gerekmektedir. Bu şirketler tarafından eser Netd ye ulaştırılarak yayınlanması için gerekli işlemler yapılmaktadır.

Dijital Platformlarda Şarkı Yayınlamak

Yıllardır şarkıların yer aldığı kaset ve CD gibi ortamlar artık yerini dijital dünyaya bırakmaktadır. Yani artık bu eserleri internet, bilgisayar ve mobil cihazlar gibi ortamlarda bulacağız denilebilir. Hal böyle olunca sanatçılar da kasetle, CD ile uğraşmak ve bunların dağıtımıyla cebelleşmek yerine dijital platformlarda şarkı yayınlamak istemektedir. Hem daha az uğraş gerektirmekte hem de maliyet açısından çok daha uygun olmaktadır. Üstelik hedef kitleye yani dinleyicilere çok daha kısa sürede ulaşmak mümkün olmaktadır. Albüm yayınlamak için günümüzde tercih edilen en mantıklı ve akıllı seçim de şüphesiz bu olmaktadır.

Dijital platformda şarkımı nasıl yayınlarım diye merak eden sanatçılar için pek çok alternatif müzik kanalı ve adresi bulunmaktadır. Ülkemiz için başta Netd, Yotube Music, Spotify, Apple Music, Fizy, Muud, Deezer gibi pek çok dijital müzik platformu bulunmaktadır. Eser sahibi sanatçılar şarkılarını veya albümlerini buralarda yayınlayarak dinleyicilerine hızlıca ulaştırabilmektedir. Bu tür yerlerde sanatçılar doğrudan kendileri müzik yayınlamayı tercih etmemelidir. Aracı şirketlerle anlaşarak her türlü işlemleri onlar aracılığıyla ve yasalara uygun bir şekilde kendi haklarını da garanti altına alarak yayınlatmayı tercih etmelidir. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir