Nanguang neden kullanılır ve ne işe yarar?

  • 12 Ekim 2022
  • Vovo Media
  • 5 min read

NANGUANG NEDEN KULLANILIR VE NE İŞE YARAR?

Nanguang ışık sistemi, üç yeni ve aynı zamanda taşınabilir özellikte olan montajlı LED kamera ışıklarından oluşmaktadır. Fotoğraflar ve aynı zamanda videolar üzerinde güçlü etkiye sahip, yüksek ısıya dayanıklı, titreşimsiz olan aydınlatma üretmek açısından da oldukça yüksek verimli ve bunlara oramla da düşük enerjili sitemler olarak nanguanglar kullanılmaktadır. Genellikle Nanguang ürün yelpazesi içerisinde, iki adet küçük ışıklı paneli ve bir adet olarak güçlü Sony F2 ya da Panasonic uyumlu olan Lityum iyon pil ile güçlendirilmektedir. Ayrıca bir Fresnel ışığı ve aynı zamanda da uzun süresi gitmesi açısından AA pillerden oluşmaktadır. Ayrıca enerji kaynağı olarak AC 100-240V güç adaptörü sayesinde de beslenebilmektedir. Açı ayarlamak açısından, £ 90 yani CNB144 ve £ 120 yani CNLUX1600C köşebentleri bulunmaktadır. Sahip olduğu ledler içerisinde her biri yaklaşık % 100 oranında parlaklıkta 1005 LM olan güçlükte ışığa da sahip olmaktadır. Bu aydınlatma türünün her ikisi de kademesiz olan dimmer özelliği sayesinde kontrol edilmektedir.

CNB 144 özellikte olan nanguang, ultra olan yumuşak bir difüzör, ayrıca pembe renkte olan bir filtre ve bununla beraber 3200K filtre, çift olarak bulunan renkli CNLUX1600C ise 3200K – 5600K çözünürlükte olan bir ayarlanabilir renk sıcaklığına sahip olmaktadır. Aynı zamanda bir difüzör bulunmasının yanında pembe ve mavi olan filtrelere de sahiplenmektedir. CN8F LED özelliğe sahip olan Fresnel Işığı, kamera üzerinde ya da tek başına da kullanılabilecek özellikler de tasarlanmaktadır. 95 CRI ve aynı zamanda 560 LM gücünde olan aydınlatma ve 5600K seviyesinde renk sıcaklığı da vermekte olan tek bir 8W gücünde bir LED ışığı kullanılmaktadır. Ön Fresnel lenslerinin çekim açısından sahip oldukları açısını 10 ° ile 60 ° aralarında olarak ve bunun yanında yine parlaklığı% 0 ile % 100 oranları aralarında değiştirmek amacıyla da ayarlanabilmektedir. Turuncu 3200K parlaklığında, mavi 6500K parlaklığında ve pembe olan filtrelerin de yanı sıra jelatin olan filtre tutacağı ve aynı zamanda yastıklı olan taşıma çantası da pakete dahil olmaktadır. yastıklı taşıma çantası sayesinde hem ürün zarar görmekten korunur hem de siz taşırken sizi rahatsız etmez.

Yurt dışında kullanılmakta olan Nanguang tüp ışıklar Türkiye üzerinde de bulunmaktadır. Yaklaşık 1 sene boyunca kullanılmaya başlanmıştır. Film, reklam ya da dizi sektörlerinin rengini değiştirmekte olan ışık sistemlerinden Nanguang tüp ışıklar, pratik kullanımıyla birçok dizi, reklam, film sektörünün yanında video ve müzik kliplerinde de kullanılmaya başlanmıştır.

Genellikle bu nanguang tüp ışıklar; 118 cm uzunluğuna sahip  ve 78 cm büyüklüğünde kısa bataryaya sahip bir şekilde kullanılmakta olan nanguang tüp ışıkların sahip olduğu popülarite zaman içinde aratarak da devam etmektedir. Bu nanguang tüp ışıkları RGB 2700K ila 6500K parlaklık oranı arasında CRI 98, TLCI 95 özelliklerinde ve efekt modları özelliği olarak da kullanılan nanguang tüpleri, birbirlerine bir kablo yardımları ya da Wi Fi bağlantısıyla DMX ile arasında etkileşim oluşturarak telefon üzerinden de kullanılabilmektedir.

Nanguang uzun ve renkli olan RGB özellikte bulunan tüp led set; kiralık olan Nanguang Uzun RGB özelliği ile tüp olan ledler, 2700K ila 6500K parlaklık değerleri arasında yer alan dimmerli ve RGB tüp özelliğinde olan ışık kaynakları da bulunmaktadır. Bu ışık kaynaklarını satın almak oldukça pahalı olmaktadır. bu yüzden daha az maliyet ayrılması açısından bu ışık kaynaklarını kiralık almak oldukça mantıklı olmaktadır.

Kiralık olan Tüp LED nanguang Işıkların RGB özellikte bulunması ayrıca renk tonlarını da istediğiniz şekillerde ayarlanabilir özellikte kılmaktadır. Dimer ayarlı olmasının yanında ayrıca istediğiniz ışık hassasiyetini de 0-100 aralığı oranında da ayarlayabilme şansına sahipsiniz.

LED nanguang ışık sistemleri, çeşitli alanlar üzerinde de kullanılabilmektedir. Nanguanglar üzerinde mavi ışıkların kullanılabilmesi açısından RGB özellikte olan Kırmızı, Yeşil ve Mavi olan renklerde aydınlatma kullanmak mümkün olmaktadır. Bu şekilde de çok fazla film e reklam sektörleri üzerinde de yer edinmektedir. Özellikle reklam ve filmlerin yanında aydınlatma sistemleri, sinyalizasyon alanında ve ayrıca da mimari olan aydınlatma alanlarında da diğer kullanılmakta olan ışık kaynakların yanında hızla yerini almaktadır. Nanguang enerji sarfiyat oranlarındaki düşüklüğünün bulunmasının en önemli olan sebebi kayıplarının az seviye de bulunmasıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir