Müzik Dinlemek İçin Tercih Edilecek Platformlar

  • 6 Ekim 2022
  • Vovo Media
  • 5 min read

Müzik Dinlemek İçin Tercih Edilecek Platformlar

İnternette müzik dinlemek için tercih edilecek platformlar şu sıralar oldukça rövanşta. Müzik dinlemek için eskiden tek bir yol vardı o da evinizde bulunan radyolar ve kasetler sayesinde. Oysa şimdi teknolojinin de gelişmesiyle artık her yerden müzik dinleme olanağına sahip olabiliyorsunuz. İnternetin de en güzel yanı bu olsa gerek. İstediğiniz her konuya bir tık ile ulaşabiliyor olmanız, internetin cezbedici güzelliklerinden bir tanesi. Şimdilerde artık cep telefonunuza Mp3 indirip müzik dinleme gibi tek şansınız yok. Bunun yanı sıra, internette bulunan, Youtube, Spotify, Google Play Müzik, Apple Müzik gibi birçok platformdan, Mp3 indirmenize gerek kalmadan, sorunsuz bir şekilde müzik keyfi yaşayabiliyorsunuz.

En İyi Müzik Uygulamaları

Tarzını ve ruhunu yansıtan bütün müzikleri bulabileceğiniz ve telefonuna indirmeden sadece mevcut platform üzerinde dinleyebileceğiniz birçok uygulama seçeneği bulunmakta. İstediğin yerde istediğin zaman hiçbir dosya indirme gibi bir zorunluluğun olmadan, dilediğin sanatçıyı ve şarkıyı dinleyebilme olanağına sahip olacağınız ücretsiz en iyi müzik uygulamaları müzik dinlemek için iyi bir alternatif.

İnternet Müzik Platformları

1.    Spotify

Dünya genelinde yoğun bir şekilde dinleyici potansiyeline sahip internet müzik platformları arasında olan Spotify, oldukça büyük bir müzik arşivine sahip. İstediğiniz tarzda ve ruhunuza hitap eden her türden müziği bulabileceğiniz bu uygulama ile kendinize özel çalma listeleri yaratabiliyorsunuz. Yaklaşık 40 milyon gibi bir kullanıcıya sahip olan Spotify, uygun fiyatları ile bütçenizi aşmayan rakamlar doğrultusunda size güzel bir müzik keyfi yaşatıyor. Ayrıca ücretsiz olan sürümünü de indirebilir, kısıtlı olsa da yine birçok şarkıyı dinleme olanağına sahip olabilirsiniz.

2.    Youtube Müzik

Youtube Müzik yine en çok müzik dinlenilen platformlar arasında en üstlerde yer alıyor. Burada isteyip de dinleyemeyeceğiniz hiçbir müzik yok. Bu platformun tek dezavantajı ne yazık ki ücretsiz bir sürümünün kullanılamaması. Belki bu soruna ilerleyen zamanlarda bir çözüm getirebilirler fakat onun dışında, dilediğinizce keyifli müzikler dinleyebileceğiniz muhteşem bir müzik platformu diyebiliriz Youtube müzik için.

3.    Tidal

Tidal müzik platformunda yok yok desek yeri var. En kaliteli ses özelliğine sahip bu uygulama sayesinde, müzik tutkunları için vazgeçilmez bir müzik keyfi sunuyor diyebiliriz. Neredeyse 60 milyonu aşkın şarkı içeren program piyasadaki diğer uygulamalardan daha uygun fiyatta müzik ziyafeti sunuyor.

Kaliteli Müzik Dinleme Programı

Daha önce de bahsetmiş olduğumuz üzere internet üzerinde birden fazla kaliteli müzik dinleme programı bulunmakta. Apple Music, Google Play Music, Spotify ve Tidal gibi uygulamalar müzik tutkunları için oldukça uygun seçenekler. Her birinin milyonlarca şarkı kapasitesi var ve dünya genelinde de oldukça fazla kullanıcıya sahipler. Müzik dinlemeyi seviyor müziksiz yapamam diyorsanız bahsettiğimiz müzik platformlarına üye olup, uygun fiyatlarda müzik dinleme şansına sahip olabilirsiniz.

Spotify Alternatifi Ücretsiz Uygulamalar

Spotify alternatifi ücretsiz uygulamalar arasında Apple müzik uygulamasını tercih edebilirsiniz. Uygulama ücretsiz değil fakat ilk ay deneme sürümü olduğu için ücretsiz olarak kullanma şansına sahip olabiliyorsunuz. Bir ay bir süre sonra ücretli olarak devam etmek istiyorsanız üyeliğiniz kendiliğinden yenileniyor.

Bunun yanı sıra, Deezer da bu konuda iyi bir alternatif olabilir. Milyonlarca şarkıyı barındıran müzik uygulaması diğer alternatiflerinden daha uygun fiyatlarla sizlere sunulmakta. Fakat isterseniz önce ücretsiz sürümünü kullanabilir eğer beğenmezseniz iptal edebilme şansınız da bulunmakta.

Bir başka alternatif olarak, Fizy uygulamasını da örnek olarak gösterebiliriz. Turkcell uygulaması olan Fizy, ücretsiz uygulaması ile sizlere müzik dinleme şansı sunuyor ancak ne yazık ki bu durumda müziklerin tamamını değil 30 saniyelik olan bölümlerini dinleyebiliyorsunuz. Fakat aylık belirli bir abonelik seçeneği ile dilediğiniz her şarkıyı Fizy uygulaması ile kolaylıkla dinleme şansına sahipsiniz.

İnternetten Müzik Dinleme

İnternetten müzik dinleme seçeneği birçok kullanıcının tercih noktası olarak karşımıza çıkıyor. Telefonumuzda gereksiz yer kaplayan yüzlerce Mp3 yerine, internetten indirebileceğimiz ve abonelik alabileceğimiz her ay sınırsız müzik keyfini yaşatan platformlardan yararlanabiliyoruz. Hal böyle olunca müzik keyfi bir başka oluyor.

İnternet Müzik Platformları Ücretleri

İnternet müzik platformu ücretleri uygulamanın kendisine göre farklılık göstermekte. Örneğin Youtube müzik ayık 17,99 iken, Spotify 29,99 TL olarak fiyat güncellemesi yapmış bulunmakta. Deezer bireysel ücreti 9,99 ve aile ücreti ise 14,99 TL olarak karşımıza çıkıyor. Üyelik tercihine göre de fiyatlar o yönde değişebilmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir