Kaliteli Nanguang Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

 • 11 Ekim 2022
 • Vovo Media
 • 5 min read

Kaliteli Nanguang Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Yaklaşık 1 senedir kullanımı yaygınlaşan bu ürün, nanguang tüp olarak da bulunmaktadır. Pratik kullanımının sayesinde nanguanglar, birçok dizi, reklam, film ve video müzik kliplerinde kullanılıyor. Bu tüp ışıkların boyutları genelde 118 cm uzunluğunda ve 78 cm olacak şekilde kısa bataryalı olarak kullanılmaktadır. RGB 2700- 6500K arasında CRI 98, TLCI 95 ve aynı zamanda efekt modları olarak da kullanılmaktadır. Ayrıca bu ürünler birbirlerine kablo yardımıyla veya Wİ-Fİ DMX yardımı ile de bağlanarak telefondan kullanılabilmektedir. Zengin özelliklerde olan bu ürünün her parçası ve kullanılan renk filtreleri dolar üzerinden satılmaktadır. Bu yüzden oldukça yüksek fiyatlara sahiptir. Aynı zamanda kullanılması gerekli olan Nanguanglar yine boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Bu aydınlatmalar birçok filmde çok sık olarak kullanılmaktadır. Ve satın alma fiyatları oldukça pahalıdır. Bu yüzden kaliteli Nanguangları kiralama yoluna gidebilirsiniz.

Nanguang Görüntü Ekipmanı Özellikleri

Genelde birçok görüntü yönetmeninin sıklıkla kullanmış olduğu bir ekipmandır. Fotoğraflar ve videolarda güçlü olan, ısıya dayanıklı, titreşimsiz olarak kaliteli aydınlatma üretmek amacıyla yüksek verimli, düşük enerjili LED’ler kullanılmaktadır. Oluşan yeni ürün yelpazesi ile de iki küçük panel ışıkları, bir adet güçlü olan Sony F2 ve yahut Panasonıc uyumlu olan Lityum iyon pil ile güçlendirilmiş bir Fresnel ışığı ve aynı zamanda AA pillerden oluşmaktadır. Ayrıca bu aydınlatma sistemi AC 100- 240V güç adaptörü aracılığıyla da enerjisini sağlamaktadır. CNB144 ve CNLUX1600C, ayarlanabilir özellikte aı köşebentleri ve her biri %100 parlaklığa sahip 1005 LM’lik ışığa sahip olmaktadır. Her iki üründe kademesiz olarak dimmer özellikleri de kontrol edilebilmektedir.

CNB144, ultra yumuşak olan bir difüzör, ayrıca pembe olan bir filtre ve 3200K filtre,, çift renkli olan CNLUX1600C ise 3200- 5600K arasında bulunan renk sıcaklığına sahip olmaktadır. Bu difüzörün yanında pembe ve mavi filtreleri de bulunmaktadır. CN8F LED frensel ışığı, kamera üzerinde veya aynı zamanda da tek başına kullanılmak üzere tasarlanmıştır.95 CRI, 560 LM aydınlatmanın yanında 5600K renk sıcaklığı vermekte olan tek bir 8W LED ışığı kullanılmaktadır. Ön frensel lensler, açısını da 10- 60 derece aralığında ve parlaklığı da % 0- 100 arasında değiştirmek amacıyla da ayarlanabilmektedir. Turuncu 3200 K ve 6500 K filtrelerin yanında da jelatin filtrelerin tutacağı ve genellikle taşınırken korunmak amaçlı kullanılan yastıklı taşıma çantaları da paketlere dâhil edilebiliyor.

Nanguang Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Nanguang kiralama yaparken en önemlisi yasal olan bir firmadan kiralamanızdır. Yasal ve izni olmayan bir firmadan kiralamanız durumunda, başınıza birçok dert açabilmektedir.
 2. Naguang ışık ekipmanını kiralama yaparken teknik açıdan kontrol etmelisiniz.
 3. Eğer başka bir şehirde çekimi yapacaksanız, olası zararda yedek bir ekipmanın gönderilip gönderilemeyeceğini öğrenmelisiniz.
 4. Nanguangların 3 seneyi geçmemiş yani yaşlı olmamasına dikkat etmelisiniz. 
 5. Naguang kiralama yaparken ayrıca herhangi bir kusuru, arızası, hasarı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. 
 6. Mutlaka nanguang kiralama sözleşmesi yapmalısınız. Herhangi bir set kazası sonucunda maddi kayıp yaşamamanız açısından. 
 7. Kiralamak istediğiniz nanguangın fiyatının nelerini kapsadığını kontrol etmelisiniz. 
 8. Kiralama yapmak istediğiniz nanguangın sigorta durumu varsa sigortasının tam olduğundan emin olmalısınız. Sigortası bulunmayan bir nanguanga sahip olduğunuzda herhangi bir kaza oluşması halinde, ekipman kiralık olduğundan dolayı nanguang sigortası da hasarı karşılamayacaktır. Bu durum halinde de nanguangın tüm hasarını sizin karşılamanız istenecektir.
 9. Herhangi bir set kazasının yaşanması durumunda ve yahut nanguangınızın çalınma durumunda nasıl bir yol izleyeceğinizi ve hangi belgelerin gerekli olduğu hakkında bilgi istemelisiniz. Hangi numarayı ve kimden bilgi alacağınızı öğrenmelisiniz.
 10. Nanguang kiralama sezonun olmaması halinde erken rezervasyon halinde daha düşük bir fiyat avantajı sağlamaktadır. Önceden kiralama yaparak nanguangınızı daha uygun fiyatlara getirebilirsiniz.  Belli bir günü aşan nanguang kiralama esnasında yine indirim uygulanmaktadır.
 11. Rezervasyonunuzu gerçekleştirdikten sonra nasıl iptal edeceğinizi de öğrenmeniz gerekmektedir. Ayrıca iptal durumu halinde de ceza ücreti ödemenizin gerekli olup olmadığı hakkında bilgi almanız gerekmektedir. Eğer nanguangın ceza ücreti bulunuyorsa ne kadar bir ücret ödemeniz gerektiğini de yine öğrenmeniz gereklidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir