Hangi kanallar üzerinden müzikleriniz yayınlanabilir?

  • 12 Ekim 2022
  • Vovo Media
  • 5 min read

HANGİ KANALLAR ÜZERİNDEN MÜZİKLERİNİZ YAYINLANABİLİR ?

Spotify Music

Spotify, dünyaca ünlü bir uygulama olarak milyonlarca şarkı ve diğer içeriklerin erişimine olanak tanıyan dijital müzik, podcast ve video hizmetidir.

Radyo ve TV Kanalları

Müziklerinizin yayınlanacağı kanallardan bazıları da D-Smart , Kablo TV, Teledünya, Türksat, Tivibu, Digitürk, çevrimiçi akış gibi yollarla müzik yayın yapan kanallarıdır. Bu kanallardan bazılarını ve içeriklerini şu şekilde özetleyebiliriz;

TRT Müzik (Türkçe Pop), Dream TV (Yabancı Gençlik Pop Müzik) , Dream Türk (Türkçe Pop Müzik) , Kral TV (Türkçe Müzik), Kral Pop TV (Türkçe Pop Müzik), Number One TV (Yabancı Pop Müzik), Number One Türk TV (Türkçe Pop Müzik), Power TV (Yabancı Pop Müzik), Power Türk TV (Türkçe Pop Müzik), Vatan TV (Oyun Havaları), TMB TV (Çeşitli Türk Dilleri)

Apple Music ve iTunes

240 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya sahip Apple Music, Dünyanın en çok kullanılan sanal müzik mağazalarının birisidir. Eserlerinizi Apple Music ve iTunes’ te paylaşarak, dinleyiciler için eserleriniz hep olduğundan daha çok keşfedilmesini ve dinlenmesini sağlayabileceksiniz.

Tidal

TuneCore aracılığıyla TİDAL ve bir çok kanal üzerinden müziklerinizi paylaşabilir. Paylaştığınız eserlerinizden dinlenme başına kazanç elde edebilirsiniz.

Youtube

Paylaştığınız eserlerinizden % 100 gelir elde edebileceğiniz kanallardan biri Youtube dir. Keşfedilmenize olanak sağladığı gibi büyük kitlelere hatta Dünya çapında dinlenilir olma ihtimalini sunan youtube sağladığı gelirin %100 ünü de size sunar.

Amazon Music

Dünya’da perakende sektöründe dev olan Amazon, eserlerinizi de kendisi gibi dev müzik mağazalarında paylaşma ve akış yayını olarak satma imkanı da sunuyor. Müziklerinizi, yayınlanma zamanınızdan 3 ay gibi bir süre sonra Amazon Prime kullanıcılarına sunmak için erişim sağlayan Amazon Prime müziklerinizi paylaşma ve bundan gelir elde etme imkanı sunar. Ayrıca dinleyicileriniz için müziklerinizi direkt Amazon aracılığıyla CD formatında satma imkanı da bulabilirsiniz.

Deezer

İndirme ve yayın akışı yoluyla gelir elde etmenizi sağlayan Deezer müziklere kolay erişim ve küresel düzeyde dinleyiciye ulaşmak için avantajlı bir platformdur. Bütün diğer müzik yayın hizmetlerinin toplamından daha çok ülkede kullanılan Deezer, eserlerinizi 20 milyonun üzerinde dinleyiciye ulaşımını sağlar.

Napster

Napster eskiden rapsodi olarak da hatırlayabileceğiniz bir streaming müzik platformudur. 40 milyonu aşkın kullanıcısıyla ve Dünya genelinde 3 milyonun üzerinde Premium aboneliğiyle bu pazarda büyük bir yere sahiptir. Gelirleri akış yayını ve indirmeler üzerinden sağlamanıza olanak sağlar.

Media Net

Media Net müziğinizin dağıtımı için sizi birden çok müzik mağazasına erişiminize olanak sağlar. Media Net, MOG türünde hizmetleri desteklemekte, indirmeler ve akış yayını ile gelir elde etmenize olanak sağlar.

Shazam

Dinlediğimiz müziklerin kime ait olduğunu ve adını öğrenmek için kullanırken tanıdığımız Shazam Dijital satışlardan 300 milyon doların üzerinde kazanç sağlamış popüler bir müzik keşif aracıdır.

Yandex Müzik

Rusya da kullanılan en bilinen arama motoru tarafından desteklenen Yandex Music eserlerinizi Rusya, Ukrayna, Kazakistan’da ve benzeri çevresi ülkelerde de 15 milyon üzerinde dinleyiciye hitap eden bir platformdur. Gelirinizi sadece akış yayınlarından elde etmenize olanak sağlar.

Pandora

Pandora müzik Dünyada en bilinen müzik keşif ve dinleme platformların dan birisidir. Shazam tarzında bir işlevi olan Pandora müzik severlerin sanatçıları ve eserlerini, sanatçıların da dinleyicilere kavuştuğu en popüler yayın akış hizmetlerinden birisidir.

Music İsland

Türkçesi müzik adası olan Music Island, 4 milyonu aşkın abonesiyle Kore’nin en büyük müzik hizmeti olan ve ülkenin en çok aboneliği olan Melon ile birlikte Güney Kore’nin dört bir yanına altı en büyük popüler dijital mağazasına ve akış platformunda müziklere erişim sağlamaktadır.

TikTok

Son zamanların en ünlü sosyal medya platformlarından olan TikTok dünyanın en çok tercih edilip indirilen programlarından birisidir. Kullanıcılarının çeşitli şarkı kitaplıkları aracılığıyla müzikleri arka planda kullanmayı sağlayan 15 saniyelik kısa videoları ile bir akışa yüklenmelerine imkan sunar. Popüler sanatçılar için daha da çok tanınmaya imkan tanıyan TikTok kullanıcılarına müzik keşfetme özelliği de sağlar.

BOOM

Daha çok Rusya da kullanılan BOOM 35 milyonun üzerinde kullanıcısıyla akış yayınları ile gelir elde etmenizi sağlayan Boom, Rusyanın en büyük iki sosyal ağı olan VK.com ve ok.ru ile de entegre olarak çalışmaktadır. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir