En Kaliteli Kamera Kiralama

  • 11 Ekim 2022
  • Vovo Media
  • 5 min read

EN KALİTELİ KAMERA KİRALAMA

Kamera sistemleri, filmlerde, fotoğraf çekimlerinde, reklam, ürün tanıtımlarında ve reklam filmlerinde dijital olarak kullanılmaktadır. Kamera sistemleri insanların, yerin ve yaşanmışlıklarını iletmekte ve ölümsüzleştirilmesinde de kullanılan bir araçtır. Filmlerde kullanılan kameranın kullanıcısına ve izleyicilere sunmuş olduğu özellikler görüntünün kalitesi amacıyla oldukça önem arz etmektedir. Yönetmenin filmlerde, reklamlarda ve kliplerde yansıtmak istemiş olduğu duyguyu, ambiyansı çekim yapmanızı ve izleyici ve dinleyicilere yansıtmanızı sağlayan önemli ve sık kullanılan bir araçtır. Kamera fiyatları kullanımının çok olmasına göre de oldukça pahalıdır. Eğer iyi bir özellikte çözünürlüğü fazla olan kamera almanız gerekli olursa bütçenizin büyük bir kısmını kamera sistemi için ayırmanız gerekmektedir. Ancak satın alma işlemlerinin yerine de kamera kiralama yolunu da tercih edebilirsiniz.

Kameralar kullanılmış oldukları alanlara göre de seçilmelidir. Dış ortamda ya da iç ortamlar da kullanılması gereken kameraların özellikleri birbirinden farklıdır. İkinci olarak kamera kiralarken çözünürlük kalitesine bakmanız oldukça önemlidir. Görüntülerin kaliteli olmasını ve anlatmak isteneni izleyici veya seyirciye daha iyi yansıtması açısından, yüksek çözünürlüklü olan kameralar tercihinde bulunmalısınız. Yüksek çözünürlüklü olan kameralar sayesinde uzak mesafede gerçekleştirilmesi gereken çekimlerinde net görüntüler elde etmeniz açısından sizlere yardımcı olmaktadır. Bu yüzden büyük olan mekânlarda çekim yapma kolaylığınızı da sağlamaktadır. Kamera sistemlerinin aynı zamanda kurulması esnasında kullanmış olunan kablo malzemelerinde de kalite oldukça önemlidir. Teknolojinin bizlere sağlamış olduğu avantajların en kaliteli olanını da kullanırsak eğer maliyetimiz de doğru orantılı olarak bu sayede azalacaktır. Ve son olarak da kamera sistemlerinde bulunan diğer ek özelliklerin olması da daha iyi bir çekim yapmanız açısından oldukça önem arz etmektedir. Kameralar yine çekim yaparken o mekânda bulunan ışık yoğunluğundan da faydalanarak çekim yapmaktadır. Bu çekimleri daha iyileştirmek için genellikle beyaz ışık ayarlı olan kameralar tercih edilmelidir.

4K Özellikte Olan Çok Amaçlı Olarak Kullanılan Kamera Sistemleri

AK-UB300 spor alanında, uzaktan da kontrol edilebilen stüdyolar, canlı konser ve havadan yapılması gerekli olan çekimler hem yüksek görüntü kalitesi içeren hem de hassas çalışılmasını sağlarken, düşük bütçeli bir içeriğe de sahiptir. Hem düşük maliyetle hem 4K kaliteli görüntüler de elde etmek oldukça önemlidir. HD olan görüntülerde, AK-UB300 mevcut olunan kutu içi kameraları için mükemmel olan bir yedektir. 4K ve IP tabanlı olunan sistemlere de sorunsuz olan bir geçiş sunmaktadır. Birçok işleve sahiptir ve birçok uygulamada da çok yönlülük sağlamaktadır.

Kamera Ekipmanları

Kamera ekipman, profesyonel olarak ya da amatör olarak fotoğraf veya diğer çekimlerde örneğin, film çekimleri, klip çekimleri, reklam film, ürün tanıtım çekimleri gibi işlerde kullanılmakta olan kamera, lens, tripod, slider, gimbal, follow focus, matte box, stadicam, filtre, mikrofon, ışık, monitör ve kameralar ile kullanılabilecek olan tüm yan ekipmanları da temsil etmektedir. Büyük prodüksiyonlu olan profesyonel olarak kullanılan bu işlemlerde ekipmanlar film ekipmanları olarak da adlandırılmaktadır.

Uygun Kamera Ekipman Fiyatları

Kamera sistemi fiyatları, marka, model, yıl ve profesyonellik düzeylerine göre değişkenlik göstermektedir. İlk olarak diyelim fotoğraf çekimleri için bir fotoğraf makinası satın almak istiyorsunuz ve bu kamera fiyatları 2.000 TL ile 50.000 TL arasında değişmektedir. Kameranız için almanız gereken malzemeler bununla sınırlı kalmamaktadır. Lens de almanız gereklidir. Bu lensler ise 1.000 TL ile 200.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Fiyatlarda belirleyici olanlar kullanım amaçları, marka ve modelleri aynı zamanda da kullanım düzeyine bağlı olarak değişmektedir. Kamera ekipmanları oldukça pahalı olan ürünlerdir. Değişen teknolojiyle birlikte hep yeni ürünler çıkmaktadır ve bu çağa ayak uydurmak açısından her an yeni bir kamera almak bütçenize de uygun olmayabilmektedir. Bu ekipmanları satın almanıza gerek kalmadan kamera kiralama yolu da tercih edilebilmektedir. Tüm dünyada da bulunduğu gibi ülkemiz içinde de kamera kiralama üzerine de birçok şirket bulunmaktadır. Bu şirketler ekipmanlarında birçok kamera, lens, monitör, aksesuar, ışık ve ses setleri, gimbal, slider, filtre, follow focus, matte box ve diğer yardımcı ekipmanları da bulunmaktadır. Bu envanterlerinde bulunan ekipmanlarını günlük, haftalık veya aylık olarak da kiralayabilirsiniz. Bu sayede ekipmanları satın almadan da işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir