Adwords Çalışması

  • 11 Ekim 2022
  • Vovo Media
  • 2 min read

Adwords Çalışması

Adwords yani diğer bir adıyla Google AdsGoogle arama motorunun internet kullanıcılarının arattığı kelimeleri baz alarak oluşturduğu internet reklamcılığı programıdır. Adwords çalışması, internet reklamcılığı çalışmalarının başında gelir. Adwords; işletmelerin, internet fenomenlerinin, hizmet ve ürünlerin istedikleri hedef kitleye ulaşmasını kolaylaştırır. Rastgele reklam için bütçe ayrıldığında ve reklam planlaması yapılmadığında reklamlar pek etkili bir sonuç göstermez. Ancak Adwords çalışması, hem reklamların daha fazla sonuç vermesini hem de reklam için ayrılan fazla bütçeden tasarruf etmesini sağlar.

Adwords, e-ticaret sektöründe ilerlemek isteyen herkesin mecbur olduğu bir çalışmadır. Planlaması doğru yapılmış bir Adwords çalışması, çok uygun bütçelerde büyük bir hedef kitlesine ulaşmış olur. Adwords; reklamın gösterilmek istediği hedef kitlenin yaş aralığına, konumuna, hobilerine, takip ettiği sayfalara, mobil cihazlara ve arattığı kelimelere bakarak reklam ayarlaması yapar ve seçilen kriterlere uygun olan internet kullanıcılarına reklamı gösterir.

Adwords, Google’da arama yapan kişinin kullandığı kelimelere göre gösterilen sayfalarda reklamları gösterir. Reklamların öne çıkmasını sağlayan en önemli faktör de reklam bütçesi ve kalitesidir. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir